כיצד מתמודד המכון עם משבר הקורונה?


מכון קשר-הכנה לבר מצווה, ממשיך לפעול באופן מלא גם בתקופת הקורונה. המפגשים בין המלמדים לתלמידים מתקיימים באמצעות שיחות וואטסאפ או פגישות ZOOM וכן מפגשי ההיכרות והסיכום.
אירועי בר מצווה שנופלים בתקופת הקורונה ניתן לקיים בפורום משפחתי במפגש ZOOM (כמובן גם יחד עם המלמד, מרחוק) ואת קריאת התורה הילד יקרא מתוך הערכה שלו.
כשיתאפשר נקבע מועד מתאים ונשלים את האירוע החגיגי בבית הכנסת כולל קריאת התורה כיבוד וסוכריות
כך שהילד יזכה לאירוע כפול.

חשוב ביותר! 
אם ילדכם צריך לחגוג בר מצווה ב3-4 חודשים הקרובים מומלץ מאד להירשם כבר עכשיו!

משתי סיבות פשוטות:

1. כעת כשהילדים בבית כל היום וגם רוב המלמדים, הרבה יותר קל לתאם פגישות לימוד ולהתקדם בלימוד הקריאה והתכנים (לפעמים הילדים גם מחפשים מה לעשות עם הזמן והנה לכם עיסוק חשוב וערכי)
סביר להניח שעד תאריך האירוע כבר נוכל לקיים גם פגישות פנים אל פנים ואת האירוע - בבית הכנסת.

2. לאחר שנעבור את תקופת הקורונה (ייתכן מאד שחלק גדול מההגבלות יוסרו כבר אחרי פסח) צפוי עומס של פניות למכון ויהיה קשה למצוא מלמד טוב לבנכם. 

אנו מודעים לכך שיש משפחות שנקלעו למשבר כלכלי בעקבות המגיפה, בכל מקרה התשלום עבור הלימוד מתבצע רק אחרי העלייה לתורה. משפחות שידווחו על קושי כלכלי יקבלו הנחה וישלמו כפי יכולתם. (משפחות רווחה אנו מלמדים ללא תשלום)

 

 

 

 

 


 

מה זה בכלל "מכון בר מצווה"?


מסורת עתיקה היא בעם ישראל לחגוג לבן בהגיעו לגיל 13 את חגיגת בר המצווה. 
המנהג הוא שהילד, שהופך לנער מניח תפילין ועולה לתורה לראשונה בגיל זה.
נוהגים גם, שהילד קורא קטע מתוך הפרשה או את ההפטרה (שהיא קטע מהנביאים, שקוראים לאחר סיום קריאת התורה) כל ילד לפי כשרונו ורצונו.

 

כדי לדעת לקרוא בתורה יש ללמוד את הקריאה במנגינה על פי המסורת, עם "טעמי המקרא".
אפשרות אחת היא לפנות לרב או חזן שיודע ומכיר את טעמי המקרא שילמד את הבן את הקריאה שלו.
כך היה נהוג בשנים עברו, ועד היום יש עוד שנוהגים כך. ייתכן שיש אפילו מכר או קרוב משפחה שיוכל לעשות את העבודה.

 

"מכון קשר - הכנה לבר מצווה" מתיימר לקחת את ההכנה לבר מצווה צעד אחד קדימה ולהעניק ליום הזה את המקום והכבוד הראוי לו. שהרי כידוע, יום בר המצווה מסמל את המעבר של הילד מתקופת הילדות לתקופת ההתבגרות. בנוסף הוא מסמל את הצטרפותו של הילד-נער לחברת הבוגרים של עם ישראל, שכן על פי מסורת ישראל מגיל 13 האדם נחשב ל"גדול" לכל דבר. מיום זה הילד כבר לא קטן והוא יכול להשלים "מניין" (קבוצה של 10 אנשים לכל הפחות הנדרשת על מנת לקיים תפילה, קריאה בתורה ואירועים חשובים נוספים ביהדות)

 

אם ההכנה לבר המצווה תסתכם רק בהכנת הילד לקריאת התורה ותרגול הנחת התפילין הרי שלא עסקנו בעיקר. ופספסנו את המהות. האירוע המרגש בבית הכנסת, בסופו של דבר בא רק לתת ביטוי מוחשי למעבר השלב המשמעותי, בחייו של הילד.

במסגרת הלימוד במכון, מעבר ללימוד קריאת התורה ותרגול התפילין שנעשים כמובן במקצועיות וביסודיות, הילד ילמד מעט על המשמעות של יום בר המצווה, רקע בסיסי על ההיסטוריה של עם ישראל שהוא כעת מצטרף כבוגר, לשורותיו, ועל מושגי בר המצווה כמו התפילה, התורה, הטלית והתפילין. 

 

מהם היתרונות של לימוד במכון על פני מלמד פרטי?


ישנם יתרונות רבים ללימוד במכון על פני לימוד עם מלמד פרטי. ראשית כאשר אתם פונים למלמד פרטי ייתכן שיהיה חיבור טוב עם הילד, יתכן שיהיה חיבור פחות טוב או שלא יהיה חיבור בכלל. יתרונו של מכון בר מצווה הוא במגוון המלמדים, לאחר פגישת ההיכרות הראשונה עם מנהל המכון יתואם לילד מלמד שברוב ככל המקרים אכן ייוצר בינו לבין הילד חיבור וכימייה טובים, שזהו הבסיס החשוב ביותר להצלחת הלימוד ובכלל, כדי שתהיה לילד חוויה טובה.

יתרון נוסף של לימוד במכון על פני מלמד פרטי הוא הביטחון מפני תקלות לא צפויות. לצערינו היו דברים מעולם שמלמד פתאום נהיה חולה לקראת בר המצווה, או גילה ברגע האחרון שלימד את הילד את הפרשה הלא נכונה ונעלם מהרדאר בלי לקחת אחריות ועוד. כאשר אתם במסגרת מסודרת של מכון בר מצווה תמיד יש לכם כתובת ופיתרון מיידי לכל בעיה שלא תהיה. 

בנוסף במכון ישנה תכנית מסודרת עם תכנים מקצועיים ומבוקרים. כל המלמדים מחוייבים באישור משטרתי שאין להם חס ושלום עבר של עבירות מין (לא שהיה מקום לחשד, אבל בכל זאת כך מחייב החוק) ואתם גם מקבלים עוד ערימה של הפתעות שלא נחשוף כאן כדי שהן יישארו הפתעות... ;-) 

 

 


 


 

 מכון קשר - הכנה לבר מצווה | וינגייט 22 קרית אונו | mkesher13@gmail.com | מנהל המכון - יעקב נמן: 050-9010586
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon